Kalendář

Víkendové (a jiné) akce – I. pololetí 2022/2023

Termíny akcí budeme znát na konci prázdnin.

Schůzky

Aktuální termínky schůzek najdete v pravém horním rohu stránky.
Schůzky se nekonají ve dnech státních svátků a prázdnin.

Pravidelné schůzky se konají v klubovně na Zeiberlichove 48 (1. patro vedle pošty).

Podmínky pro účast na táboře

Pro účast na táboře je nutná celoroční docházka minimálně 70% a účast na akcích (minimálně 6, z toho alespoň 2 vícedenní), pro mladší nováčky platí mírnější pravidla (minimálně 3 akce, z toho 1 vícedenní). Účast se vyhodnocuje za celý školní rok, myslete na to proto už od začátku.

Důvody pro toto pravidlo jsou v zásadě tři. Jednak potřebujeme členy poznat na kratších akcích, abychom věděli, co od nich na táboře můžeme čekat, a předešli tak případným problémům. Druhý důvod je snaha motivovat členy, aby se účastnili akcí v průběhu roku. Jednak ty opravdové zážitky jsou z výprav, to je ten opravdový skauting, ne pravidelné schůzky na klubovně. A jednak se vedoucí oddílu věnují ve svém volném čase a když 4 lidé připravují akci, udělají si o víkendu čas a pak na sraz přijdou 3 děti, je to škoda. Nejedná se z naší strany o bezúčelné “prudění”, ale o snahu zajistit hladký chod tábora a kvalitní zážitky jak členům oddílu, tak vedoucím.

Pokud někdo ví, že z jakýchkoliv objektivních důvodů nebude schopen podmínky dodržet a přesto by rád jel na tábor, neváhejte nás kontaktovat a pokusíme se vymyslet individuální řešení. Berte ale prosím na vědomí, že musíme být féroví vůči těm, kteří se snaží a na akce jezdí.