Kalendář

Víkendové (a jiné) akce – I. pololetí 2021/2022

Omlouváme se, kalendář akcí brzy doplníme.

Víkendové (a jiné) akce – II. pololetí 2019/2020

měsíc datum akce
Únor 8. 2. Výlet
Březen 20.-22.3. Výprava
Duben 18. 4. Středisková hra
25.4. Závod vlčat a světlušek
Jen pro mladší družinu
Květen 15.-17.5. Výprava
Květen/červen 26.5.-3.6. Intercamp
Jen pro starší družinu (přihlášené)
Červen 20. 6. Zakončovací výlet
Červenec Týden před táborem Stavěčka
Srpen 26.7.-8.8. Tábor

Schůzky

Aktuální termínky schůzek najdete v pravém horním rohu stránky.
Schůzky se nekonají ve dnech státních svátků a prázdnin. Poslední schůzky před prázdninami se budou konat v týdnu od 15. 6.

Pravidelné schůzky se konají v klubovně na Zeiberlichove 48 (1. patro vedle pošty).

Podmínky pro účast na táboře

Pro účast na táboře je nutná celoroční docházka minimálně 70% a účast na akcích (minimálně 6, z toho alespoň 2 vícedenní), pro mladší nováčky platí mírnější pravidla (minimálně 3 akce, z toho 1 vícedenní). Účast se vyhodnocuje za celý školní rok, myslete na to proto už od začátku.

Důvody pro toto pravidlo jsou v zásadě tři. Jednak potřebujeme členy poznat na kratších akcích, abychom věděli, co od nich na táboře můžeme čekat, a předešli tak případným problémům. Druhý důvod je snaha motivovat členy, aby se účastnili akcí v průběhu roku. Jednak ty opravdové zážitky jsou z výprav, to je ten opravdový skauting, ne pravidelné schůzky na klubovně. A jednak se vedoucí oddílu věnují ve svém volném čase a když 4 lidé připravují akci, udělají si o víkendu čas a pak na sraz přijdou 3 děti, je to škoda. Nejedná se z naší strany o bezúčelné “prudění”, ale o snahu zajistit hladký chod tábora a kvalitní zážitky jak členům oddílu, tak vedoucím.

Pokud někdo ví, že z jakýchkoliv objektivních důvodů nebude schopen podmínky dodržet a přesto by rád jel na tábor, neváhejte nás kontaktovat a pokusíme se vymyslet individuální řešení. Berte ale prosím na vědomí, že musíme být féroví vůči těm, kteří se snaží a na akce jezdí.